W kolejnym artykule z serii “Rodzina Loake” naszym bohaterem został Marek Maler, kierownik salonu Loake w Warszawie. Marek dołączył do nas około rok temu, natomiast swoją pasję do obuwia i mody męskiej rozwijał już dużo wcześniej. Co ma wspólnego Szwecja z naszym salonem, jak Marek spędza swój wolny czas, to tylko niektóre rzeczy jakich dowiecie się z naszego najnowszego wywiadu!

Jak wygląda twój typowy tydzień w pracy?

Tydzień rozpoczynam analizą stanów magazynowych w naszych sklepach, aby każdy klient mógł kupić swoją wymarzoną parę butów z możliwie jak najkrótszym czasem oczekiwania, a najlepiej bezpośrednio w wybranym salonie. Zbieram indywidualne zamówienia dla naszych najbardziej wymagających klientów, po czym uzgadniam ich realizację z fabryką Loake w Anglii. Przez resztę tygodnia stacjonuję w warszawskim salonie Loake zajmując się bezpośrednio obsługą klienta jak i bieżącymi sprawami salonu i jego personelu.

Jak znalazłeś się na pozycji, którą dzisiaj zajmujesz?

Od wielu lat pasjonuję się modą męską, a co za tym idzie dobrze wykonanym i klasycznym męskim obuwiem. Z naszą marką spotkałem się mieszkając w Szwecji, która jest jej największym światowym rynkiem zbytu. Zanim związałem się z firmą Loake, obejmowałem stanowisko managera salonu w dwóch najbardziej rozpoznawalnych brandach polskiej mody męskiej, co przekłada się na wiedzę jaką mogę wykorzystać na aktualnej pozycji.

Co jest najlepsze w Twojej pracy?

Ze względu na stosunkowo młodą strukturę mam możliwość uczestniczenia w rozwoju marki na rynku polskim, a to pozwala mi rozwijać swoją kreatywność i wprowadzać w życie nowe pomysły, zarówno moje jak i całego zespołu.

Dlaczego, Twoim zdaniem, Loake jest w stanie dalej, po ponad 130 latach, produkować i sprzedawać buty z takim sukcesem?

Klasyczne męskie obuwie jest “odporne” na trendy, a kiedy klasykę połączymy z tradycyjnym rzemiosłem otrzymujemy coś ponadczasowego, solidnego i przede wszystkim wygodnego 🙂 

Jakie jest Twoj ulubiony model Loake?

Każdy model prezentuje się doskonale w zależności od sytuacji, ubioru, humoru czy pogody. Jednakże wywołany do odpowiedzi wybieram model monków Cannon w kolorze ciemnego brązu.

Co myślisz o modzie męskiej w Polsce?

Moda ze względu na uwarunkowania historyczne przez długi okres była traktowana bardzo po macoszemu lecz aktualnie świadomość Polaków jest na stosunkowo wysokim poziomie, a dzięki takim markom jak Loake może być tylko coraz lepiej. To część naszej misji!

Jak spędzasz czas poza pracą?

Podróżuję wraz z moją narzeczoną, a każda podróż to poszerzanie horyzontów – także tych modowych.

Jaka jest najlepsza rada, którą otrzymałeś?

Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, kiedy się ją dzieli.

Powiedź nam coś o sobie, co wiedzą tylko nieliczni.

Jestem fanem najwyższej polskiej ligi piłki nożnej – Ekstraklasy 🙂

 

Aby spotkać się z Markiem, zapraszamy do salonu firmowego Loake przy Chmielnej 30 w Warszawie! A jeśli macie jakieś pytania do Marka lub innych członków naszej rodziny Loake, to koniecznie prześlijcie je do nas (mampytanie@loakepolska.pl)!