W kolejnym artykule z serii “Rodzina Loake” naszą bohaterką została Ewelina Klaja, doradca klienta salonu Loake w Katowicach. Ewelina dołączyła do nas w lutym, kiedy otwieraliśmy pierwszy salon Loake na Śląsku. Przeczytajcie wywiad z Eweliną – zwyciężczynią konkursu Mistrzowie Handlu w kategorii Najlepszy Sprzedawca w Katowicach.

Jak wygląda Twój typowy tydzień w pracy?

Moje zadanie w Loake jest z pozoru bardzo proste: muszę sprzedać jak największą ilość naszych butów. Są to jednak buty wyjątkowe. Muszę wiedzieć o nich wszystko: jak są uszyte, z czego, gdzie, z jakim strojem dany model będzie się najlepiej komponował, jak optymalnie dobrać rozmiar i kształt buta dla konkretnej stopy. Zadanie okazuje się bardzo złożone i stanowi prawdziwą frajdę i wyzwanie. Oprócz sprzedaży w salonie zajmuję się też obsługą zamówień indywidulanych, pielęgnacją obuwia i budowaniem dobrych relacji z naszymi klientami. Praca w Loake jest wymagająca i nie ma tu czasu na nudę 🙂

Jak znalazłaś się na pozycji, którą dzisiaj zajmujesz?

Od ponad 10 lat jestem związana z branżą sprzedażową i sprawdzam się w tym wyjątkowo dobrze. Uwielbiam pracę z ludźmi. Do salonu Loake trafiłam nie przez przypadek – zawsze marzyłam, by móc pracować w młodym oraz profesjonalnym zespole, gdzie mogę się spełniać nie tylko jak sprzedawca. Moje zaangażowanie zaprocentowało wygraną w konkursie Mistrzowie handlu 2017 w kategorii Sprzedawca Roku w Katowicach (LINK)!

Co jest najlepsze w Twojej pracy?

Ludzie, z którymi pracuję i tych których mam okazję poznać oraz produkt, który zawsze się sprawdza w 100 %.

Dlaczego Twoim zdaniem Loake jest w stanie dalej po 130 latach produkować oraz sprzedawać buty z takim sukcesem?

Dlatego, że klasyka nigdy się nie starzeje. Wręcz przeciwnie – zyskuje rzesze nowych zwolenników. Loake zawsze tworzył buty z doskonałych materiałów dla ludzi ceniących dobre rzemiosło. Szycie ramowe stosowane przez markę to gwarancja najtrwalszych butów dostępnych na rynku, a możliwość wymiany podeszwy stanowi prawdziwy magnes dla ludzi, którzy poważnie podchodzą do tematu butów, ich trwałości i niezawodności.

Jaki jest Twój ulubiony model Loake?

Jak do tej pory posiadam 2 modele Lołków 🙂 i oba są moimi ulubionymi. Klasyczne oksfordy Viv, które  świetnie sprawdzają się w pracy, ponieważ są szalenie wygodne oraz sztyblety które wykorzystuję bardziej po pracy do mniej formalnych stylizacji. Jeśli chodzi o męskie modele to na pewno Strand Mahogany, które za wygodę pokochał mój chłopak.

Co myślisz o modzie męskiej w Polsce?

Jeszcze do niedawna buty na polskim rynku były po prostu koszmarem (mam na myśli typowo klasyczne modele), a bardzo dużo marek ograniczało się do minimum. Dziś jest już o wiele lepiej, natomiast to jeszcze nie to czego oczekujemy. Dlatego dobrze, że na rynku Polski pojawił się Loake, który pokazuje, że klasyka zawsze się obroni i będzie na czasie.

Jak spędzasz czas poza praca?

Swój wolny czas w większości spędzam aktywnie na świeżym powietrzu. Przede wszystkim na rowerze, uwielbiam również podróże te małe i duże, gdzie zawsze próbuję regionalnej kuchni, bo gotowanie to również moja wielka pasja.

Jaka jest najlepsza rada jaką otrzymałaś?

Być dobrym dla ludzi, bo dobro zawsze powraca (święte słowa pani Haliny Chlebowskiej).

Powiedz nam cos o sobie, co wiedzą nieliczni?

Na zewnątrz jestem hardo dziołcha ze ŚLOŃSKA, a tak naprawdę jestem bardzo wrażliwa i chętnie niosę pomoc innym 🙂

Jeśli chcecie osobiście poznać Ewelinę, to zapraszamy do salonu firmowego Loake w Galerii Katowickiej w Katowicach!